Ray-Ban Designer Eyeglasses RB7086-5640-49 in Blue 49mm :: Custom Left & Right Lens
MSRP:
Was:
Now:
(You save
SKU:
RB7086-5640-49-CUSTOM-L-R
UPC:
Product Type:
Eyeglasses/Prescription/Custom Left & Right Lenses
Frame Size:
Small
Gender:
Unisex
Frame Shape:
Square
Frame Style:
Full Rim
Frame Material:
Acetate
Lens Width:
49mm
Lens Height:
44mm
Frame Width:
127mm
Temple Length:
140mm
Bridge Width:
18mm
Color Tone:
Blue
Frame Color:
Blue
Lens Color:
Clear
This CUSTOM LENS PRODUCT order will be shipped with the original manufactured lenses. If the order is returned both sets of lenses MUST be included in the return. Female retro Design Lightweight & Comfortable plastic Frame 5" Frame Width 1.7" Lens Height Dimensions (MM): 49-18-140